İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Sefa İş Merkezi 28/203 ve 204 Selçuklu/Konya

Bugün yapılan ilk oturum Mustafa Varol Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Eski Konya STK Başkanlarından Sami Sorgun, Konya dışı STK’lar adına Kayseri STK başkanı Ahmet Taş ve Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan toplantıda birer selamlama konuşması yaptı. 
“Konya STK ses getiren çalışmalara imza atıyor”
Önceki dönem Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, STK’ların toplumun şekillenmesinde üstlendiği rolü anlattı. 3 gün serecek bu etkinliğin aylar süren bir hazırlığın ürünü olduğunu hatırlatan Sorgun, Konya STK Platformunun ülke sathında ses getiren çalışmalara imza attığını söyledi. 
Konya STK Platformu Başkanı Adem Ceylan bu yılki “Ufuk Turu” programları hakkında bilgi verdi. Toplumun en küçük hücresi aileyi küresel zararlılardan korumak gerektiğini belirten Ceylan, platform olarak pandemi hariç aralıksız sürdürülen Ufuk Turu toplantılarının her açıdan hayra vesile olduğunu kaydetti. 
“Sonuna kadar Filistin’in yanındayız”
Siyonizmi cehenneme göndermenin yolunun sağlam aile yapıları oluşturmaya bağlı olduğunu ifade eden Ceylan: “Platform olarak deprem bölgesine 550 tır yardım gönderdik. Her türlü toplumsal meselenin içinde olmaya çalışıyoruz. Bu ve benzeri toplantılar İslam dünyasının ortak sorunlarını birlikte çözme iradesine ışık tutuyor. Bu toplantılardan birini de inşallah Kudüs’te yapacağımız günler göreceğiz. Gazze halkı direnişten vazgeçmeyecek ve bu şanlı direniş inşallah mazlum Filistin halkının kurtuluşuna vesile olacak. Sonuna kadar Filistin’in yanındayız” dedi. 
“Sosyal medya platformları aile yapımıza ve özellikle çocuklarımıza zarar veriyor”
İlk oturum Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’un ‘22.Yüzyılda Aileyi Yeniden Tanımlamak/Düşünmek’ konulu sunumuyla devam etti. Konya’nın Türk Kültürünün ve İslam aile yapısının kalesi olduğunu anımsatan Rektör Aksoy, aile yapısının çok yönlü asimetrik saldırıların odağında olduğunu kaydetti. Aksoy; “Dijital Çağın aile ve kültür değerlerimize verdiği zararın farkında olmalıyız. Değerlerimiz aşınıyor, aşındırılıyor. Bir farkındalık oluşması amacıyla düzenlenen bu etkinlik büyük öneme sahip. Maalesef evrensel zararlı akımlar aileyi hedef almış durumda…Her türlü cinsel sapıklık teşvik edilirken geleneksel aile yapısı yok edilmeye çalışılıyor. Pandemi dijital dönüşümü hızlandırdı. Aynı ortamı paylaştığımız çocuklarımız bedensel olarak bizimle ama beyinsel olarak farklı yerde. Sosyal medya platformları aile yapımıza ve özellikle çocuklarımıza büyük zarar veriyor. Artık kontrol elimizde değil. Büyük Türkiye hayalleri kurduğumuz yeni yüzyılda bu konuya büyük önem vermeli ve akılcı çözümler bulmalıyız. “ şeklinde konuştu.
Konya STK Platformunum düzenlediği etkinliğin ikinci oturumuna Eski Konya Müftüsü Ahmet Poçanoğlu başkanlık yaptı. Oturuma Necdet Subaşı, Prof. Dr. Orhan Çeker ve Prof. Dr. Mehmet Aydın konuşmacı olarak katıldı. (Yunus Köroğlu)


 

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler