İletişim 0 (332) 352 42 45
info@konyastkplatformu.org.tr
Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Sefa İş Merkezi 28/203 ve 204 Selçuklu/Konya
Mescidi Aksa Basın Açıklaması || Konya STK Platformu

 

Allah'ın zamanlar içerisinde üstün kıldığı Ramazan ayında, mekanlar arasında üstün kıldığı mabedimiz olan Mescid-i Aksa'ya dönük saldırılarla birçok zaman olduğu gibi yine karşı karşıyayız.

 Geçen hafta İşgalci İsrail polisi, teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek Kıble Mescidi’ni tecrit etmiş, ardından Kible mescidine ibadethane masuniyeti ilkesini hiçe sayarak baskın yapmış, Mescid’de namaz kılan müslümanlara şiddet kullanmış, darp etmiş 400'den fazla Filistinli Kudüs yakınlarındaki bir askeri kampta gözaltına alınmıştır.

Her Ramazanda Fanatik Yahudilerin "Pesah Bayramı" nı kullanarak Mescid-i Aksa'ya saldırılarına artık özgür dünya bir 'DUR' demelidir.

Her türlü insani anlayıştan yoksun işgalci siyonistler, Müslüman kardeşlerimizin, kadınlarımızın ve çocuklarımızın üzerine ses bombaları, göz yaşartıcı gazlar ve kauçuk bombalar atarak müdahale etmek istemiş ve mübarek mescidimizi kirli ayaklarıyla çiğneyerek Müslüman kardeşlerimizi zorla Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırmışlardır. Mushaflarımızı yerlere savurup kirli postallarıyla tepinen alçak Yahudilerin bu küstahlığı dünyaya insan hakları ve demokrasi naraları atan batılı dostlarının ise kılını kıpırdatmıyor. Müslümanlara karşı ağızlarını açtıklarında insan hak ve hürriyetlerinin çiğnendiğinden endişelerini (!) dile getiren demokrasi münafıklarının bu planlar karşısında ne kadar sessiz kaldıklarını, bilakis siyonist devlete arka çıktıklarını görüyor fakat şaşırmıyoruz.

Mescid-i Aksa da, Kudüs de, Filistin toprakları da ümmetin ortak ve ana meselesidir. Kudüs, bugünün Müslüman’ının yer yüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin en bariz göstergesidir. Filistin'e sahip çıkma, Kudüs'e sahip çıkma, Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma söz konusu olduğunda konjonktüre, dengelere, küresel güçlere ve hesaplara bakmayacağımızı herkes bilmelidir. Kimse bizden işgalci İsrail'in varlığına alışmamızı beklemesin, yaşanan haksızlık karşısında susmamızı beklemesin.

Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün ve Filistin'in özgürlüğü, siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için yapılan tüm eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Buradan kanaat önderlerine, tüm vicdan sahiplerine çağrıda bulunuyoruz. Bir araya gelelim ve İsrail’in kirli planlarını hep beraber bozalım, seferber olalım, teyakkuzda olalım. Meydanlara inelim, Mescid-i Aksa ve Kudüs'ümüzü yalnız bırakmayalım.

Filistin halkı gerekli mücadeleyi vermiştir ve halen vermektedir. Şimdi sıra tüm dünya Müslümanlarındadır. Şimdi sıra bizlerdedir.

Mescid-i Aksa Müslümanlarındır! Kudüs Müslümanlarındır! Filistin Müslümanlarındır! Bugünden sonra Mescid-i Aksa başta olmak üzere tüm Kudüs’ü çok daha yakından takip edeceğiz.

 Buralarda gerçekleşecek her türlü olaya karşı daima teyakkuzda olacağız. Müslümanları korkutarak Kudüs’ten ellerini çekmesi için yaptıkları her türlü zorbalığa inat buradan tüm dünyaya duyuruyoruz. Konya kamuoyunun ve halkının Mescid-i Aksayı sürekli ziyaret etmesi için her türlü organizeyi yapacağız.

Ayrıca bölgede yapılan zulümleri kaydetmeyi ve raporlamayı unutmayacağız. Bugünden sonra İşgalci İsrail’in işlemiş olduğu tüm insanlık ve savaş suçları ve yapmış olduğu tüm zulümler ile ilgili hukukun tüm mecralarında Mücadelemiz devam edecektir. Siyonist çetenin yöneticileri tüm insanlığın huzurunda savaş suçlusu olarak anılıncaya kadar her türlü hukuki süreci takip edeceğiz.

 

 

 

 

 

Konya STK Üyeler Tüm Üyeler